Özürlü yolu ISITMA sistemi
Posted in Elektrikli yerden ISITMA sistemleri

Hastane acil servis yolu alttan ISITMA sistemi

Zorlu kış aylarında hastalar güvenle acil servise ulaşabilecek.

Proje kapsamında, acil servisin girişinin rampa ve yaya yolunun altına ısıtma sistemi döşendi. Isı kaybına karşı istenirse yola yalıtım da yapılıyor. Kontroller tamamlandıktan sonra üst kaplama betonu dökülüp yol hizmete açılacak.

Hastaların acil servise ulaşımı yolda buzlanma nedeni ile zorlaşmaktaydı. Bu sebeple çözüm arayışına giren hastane yönetimi kar ve buz eritme,don önleme amaçlı elektrikli yerden ısıtma projesini uygulamaya koymuştur.

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim
Sanayi tipi rampa ISITMA sistemi
Posted in Elektrikli yerden ISITMA sistemleri

Rampa ISITMA sistemleri

Rampa ve Yol Isıtma Sistemleri – Isıtmalı Yol ile Kar Buz Önleme çözümleri

Havanın soğuk olduğu ve kar yağışları ile buzlanmanın sıkça gözlemlendiği zamanlarda yolların ısınarak normale dönmesini sağlayan rampa ve yol ısıtma sistemleri, Kaizen ile uygulanmaktadır. En profesyonel ve en kaliteli yaklaşımlarla kusursuz bir şekilde ortaya konan uygulamalar, ister otoparklarda, ister garaj yollarında, isterse de kaldırımlarda ya da benzer alanlarda uygulanabilir. Üstelik kurulacak olan rampa ve yol ısıtma sistemleri, sabit bir uygulama gücü gerektirmez. Yaşanılan bölgedeki iklim şartları, minimum ve maksimum sıcaklıklar, umulan kar eritme hızı gibi faktörler baz alınarak sistemin uygulayacağı güç de seçilebilir.

Rampa ve Yol Isıtma Sistemleri Asfalt ve Beton Zeminlerde Kullanılabilir

Isıtma şiltesi ve kabloların öne çıktığı sistemde, taş ya da kum gibi zeminlerin altına yerleştirilen kablolar ile başarı sağlanır. Daha çok 50 mm kalınlığa sahip olan asfalt, kaldırım ya da beton, bu kabloların üzerine yerleştirilebilir. Kar ve buzlanmayı önleyen ısıtma sistemi gerek köprülerde, gerek merdiven basamaklarında, gerekse çeşitli teraslarda kullanılabilir. Buzlanmayı otomatik olarak önleyen ve bu noktada ölçüm yapma yetisi de bulunan sistemlerin ihtiyaç duydukları parçalar ve diğer tüm ısıtma sistemi aparatları, Kaizen aracılığı ile piyasaya sunulmaktadır. Dijital kontrol panosu, rezistans gibi aparatlar da kolaylıkla Isıtmax’tan temin edilebilir.

Yerden Isıtma ve Don Önleme Çözümleri

Yollarda don önleme çözümleri de Kaizen aracılığı ile sağlanmaktadır. Kar ve buz erimelerini sağlayan otomatik ısıtma sistemleri yüzeyde aldıkları sıcaklık ve ıslaklık değerlerine göre kendilerini aktif hale getirirler. Ortam için ısıtmaya ihtiyaç yoksa sistem kendini kapatır ve gerekli duyulana kadar beklemede kalır. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlanmış olur. Üstelik don önleme sistemleri, yollara tuz dökülmesi ya da kimyasal kullanılması gibi zararlı etkilere de sahip değildir.

Son yıllarda öne çıkan rampa ve yol kar buz eritme çözümlerine baktığımızda; özellikle fabrika rampaları, rezidans otopark girişleri ve Avm ortak kullanım alanlarında elektrikli rampa ve yol ısıtma sistemlerinin projelerde sıklıkla yer verildiğini yaptığımız projelerden gözlemlemekteyiz.

Fabrika, depo, endüstriyel kuruluşların hammadde giriş bölümleri soğuk kış şartlarında buzlanma sebebiyle tehlike arz edebilir. Genellikle ağır tonajlı araçların dingil mesafelerinin farklılık gösterebilmesi ve manevra yapmak için daha geniş alanlara ihtiyaç duyduklarından ısıtma projesi açısından tüm zeminin beton yada asfalt altından ısıtılması tercih edilmektedir.

Rezidans Otopark Girişleri eğimin genellikle yüksek olduğu ve hava sirkilasyonunun da fazla olduğu alanlardır. Bu nedenle soğuk iklim bölgelerinde buzlanmalar sıklıkla görülür. Rezidans ve toplu konutların otopark girişlerinde iki farklı yerden ısıtma gündeme gelmektedir. İlki tüm alanın ısıtılması diğeri ise tekerlek izinin ısıtılmasıdır. Tekerlek yani dingil mesafesinin denk geleceği alanda ısıtma yapmak rampa ve yol ısıtma açısından vazifesini yerine getirdiği gibi daha az malzeme ile kurulum maliyetlerini aşağıya çekmektedir. Sistem kullanım aşamasında belirlenen tekerlek izlerinde buz ve kar eriyerek temiz kaymaz bir alan yaratmaktadır.

AVM ortak kullanım alanlarında durum genellikle otopark girişleri olduğu gibi bunun yanı sıra yaya trafiğinin yoğun ve buzlanma ihtimali olan alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kaldırım, yürüyüş yolu yada altı boş geçitlerde rampa ve yol ısıtma sistemleri başarıyla vazifelerini yerine getirmektedir.

 

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim
Yaya yolu ISITMA sistemi
Posted in Elektrikli yol kaldırım rampa ISITMA sistemleri Rezistans filesi

Kaizen kar buz eritme ve donma önleme amaçlı elektrikli araç ve yaya yolu ISITMA sistemleri

Kar buz eritme ve don önleme amaçlı elektrikli yerden yol rampa araç giriş ve çıkış alanlarının ISITMA uygulaması ile güvenli bir yaşam imkanı. Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim.

Garaj rampalarında, yaya ve araç yollarında, köprü ve viyadüklerde, merdiven basamaklarında, teraslarda, yükleme platformlarında oluşan, ağır maliyetlere neden olabilen kar ve buzlanmayı önleyici elektrikli ısıtma sistemi, beton, asfalt, parke gibi her türlü zemin kaplamasının altına döşenen kablo veya ısıtıcı şilte ile, zemine yerleştirilen zemin sensörlerinden ve buz dedektörlerinden oluşur. Sistem, sadece buzlanma riski olduğunda otomatik olarak devreye girer.

Isı kontrol sistemi, uygulama alanının en çok kar alan bölgelerine yerleştirilen algılayıcı elemandan aldığı ıslaklık seviyesi ve yüzey sıcaklığı bilgilerini değerlendirerek sistemi çalıştıran kar buz algılayıcısından oluşur. Sistem, ıslaklık ölçümünün yanı sıra, hava sıcaklığı kar yağma ya da don seviyesine indiği zaman çalışmaya başlar, erime tamamlandığında durur ve enerji tüketmez.

Isıtma sisteminin artıları,

  •  Sistemin uygulandığı beton veya asfalt yüzeylere, tuz ve diğer kimyasallar gibi zarar vermez.
  •  Sistem tamamen otomatik çalışır. işçilik ve zaman maliyeti yoktur.
  •  Kar küreme makinaları veya kürek benzeri ekipmana ihtiyaç yoktur.
  •  Gizli buz oluşumuna fırsat vermez. Kar ve kum yığınları oluşmaz.
  •  Bakım gerektirmez
Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim