Özürlü yolu ISITMA sistemi
Posted in Elektrikli yerden ISITMA sistemleri

Hastane acil servis yolu alttan ISITMA sistemi

Zorlu kış aylarında hastalar güvenle acil servise ulaşabilecek.

Proje kapsamında, acil servisin girişinin rampa ve yaya yolunun altına ısıtma sistemi döşendi. Isı kaybına karşı istenirse yola yalıtım da yapılıyor. Kontroller tamamlandıktan sonra üst kaplama betonu dökülüp yol hizmete açılacak.

Hastaların acil servise ulaşımı yolda buzlanma nedeni ile zorlaşmaktaydı. Bu sebeple çözüm arayışına giren hastane yönetimi kar ve buz eritme,don önleme amaçlı elektrikli yerden ısıtma projesini uygulamaya koymuştur.

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim
Yaya yolu ISITMA sistemi
Posted in Elektrikli yerden ISITMA sistemleri

Halka açık binalar için akıllı elektrikli yerden ısıtma çözümleri

Kaizen Türkiye, kurulduğu tarihten itibaren alışveriş merkezleri, oteller, ofis binaları ve havaalanları gibi büyük ölçekli halka açık binaların elektrikli ısıtma sağlayıcısı olarak tercih edilmiştir.Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim.

Döşemeden ısıtma, buz ve kar eritme, boru izleme ve diğer uygulamalar, Kaizen tarafından sunulan elektrikli ısıtma çözümlerinin temelini oluşturur.

1. Büyük inşaatlar üzerine tecrübe

Kaizen, tanınmış alışveriş merkezleri, oteller, ofisler ve diğer halka açık binalar ile işbirliğini ispat etmiştir. Yerel Kaizen satış şirketleri, işbirliğimizin kolay ve verimli hale gelmesi için büyük ölçekli inşaatlara profesyonel destek ve teknik yardım sağlamaktadır.

2. Kaizen güvenliği sağlar

Çözümlerimiz; ağırlıklı olarak otoyollar, yürüme yolları, çatılar, çatı olukları ve boru izleme için güvenlik sağlaması açısından tercih edilmektedir. Kaizen’in buz ve kar eritme sistemi, güvenli yürüme ve sürüş, kış mevsiminde yapılar daha az hasar görmesi aracılığıyla insanlar, taşıtlar ve yapılar için güvenlik sağlaması amacıyla tasarlanmıştır.

3. Ekonomik avantajlar

İleri teknoloji dış mekan ısıtma için nem sensörlü Kaizen termostat üniteleri veya iç mekan ısıtma sistemleri için ısı kaçak tespit sensörleri mümkün olan en az enerjiyle en ideal sonuçların alınmasını sağlar.Kaizen dış mekan sistemlerinin koruyucu avantajları göz önüne alındığında, bu sistemlerin kurulum ve işletme maliyetleri bahse değerdir.  Yıllık kar küreme ve tuzlama yatırımlarınızı kolayca önleyebilirsiniz. Dahası, buz, kar ve tuz hasarlarının meydana getirdiği tamir masraflarından kaçınabilirsiniz.

Kaizen Türkiye , çoğunlukla bütçeye uygun olması sebebiyle alışveriş merkezleri, oteller, huzurevleri için tüm dünyada elektrikli ısıtma sağlayıcısı olarak tercih edilmiştir.

4. Kaizen rahatlığı sağlar

Döşemeden ısıtma, otelinizdeki ve dairenizdeki ziyaretçiler için en konforlu tecrübeyi sunar. Isıyı tüm zemine eşit olarak dağıtır ve ayaklarınız, vücudunuz ve başınız için uygun hoş bir sıcaklık sağlar. Ayaklarınızı çevreleyen bu sağlıklı sıcaklık yavaş yavaş artar ve vücudunuzu güzel bir şekilde ısıtır. Döşemeden ısıtma, ortalama oda sıcaklığını konfor seviyesini etkilemeden 2 ºC azaltmanızı mümkün kılar. Bu da sıcaklığın %20 seviyelerine kadar düşürülebilmesi anlamına gelir. Bu kazanç hem ekonomik hem de ekolojik olarak faydalıdır

5. Kaizen kabloları ve şilteleri için 20 yıla varan tam garanti.Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim.

Tüm Kaizen ürünleri, en yüksek kalite kontrolleri altında Türkiye ‘de üretilmiştir. Bu yüzden Kaizen ‘e güvenebilirsiniz.  Sağlanan kalite ile, Kaizen ısıtma elemanları için piyasadaki en iyi 20 yıllık tam garantiyi sunuyoruz.

 

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanayi tipi rampa ISITMA sistemi
Posted in Elektrikli yerden ISITMA sistemleri

Helikopter pisti ısıtma sistemi

Pek çok uluslararası havaalanı ve yerel helikopter pistleri ısıtma çözümleri ile donatılmıştır. Bu sayede uçuşların güvenliği garanti altına alınmıştır ve pistler her zaman kullanılabilir hale gelmiştir.Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim.

Yoğun hava limanları, genellikle yolcularının kış mevsimindeki güvenlik ve konforu için özel çözümler talep eder.Hava limanı, sadece uzun yolculuklarda yolcularının konforunu sağlamanın dışında hava koşullarından bağımsız olarak uçakların güvenliğini de sağlamalıdır. Apron asla kaygan olmamalıdır ve uçuş pistindeki tüm çizgi ve işaretler görünür olmalıdır. Apronlarda ve uçuş pistleri, Kaizen elektrikli dış ortam ısıtma kullanılarak kar ve buza karşı korunabilir ve günlük işleyiş daha emniyetli ve daha zahmetsiz hale getirilebilir.

Aynı şekilde hastaneler için acil durum helikopter pistlerinin, hastalar için özel, güvenlik ve sağlık hizmetleri gereklilikleri mevcuttur. Bu gibi acil durum helikopterleri insanların hayatını kurtarmaktadır. Bu nedenle helikopterler için temiz ve kuru iniş pisti çok büyük önem arzeder. Kaizen ısıtma kabloları, hava şartlarından bağımsız olarak mümkün olan en iyi koşullarda hızlı ve güvenli bir kalkış ve iniş sağlamaktadır.

Buzlanma ve karlanmanın engellenmesi için açık alan ısıtma sistemi gereklidir.

Kaizen Türkiye açık alan ısıtma sistemi caddeler, ara yollar, rampalar, helikopter pistleri, yaya yolları gibi yollarda buzlanma ve karlanmanın engellenmesi için kullanılır.

  • Güvenliğin önemli olduğu yol ve yerler kar ve buzdan arındırılır
  • Düşük yatırım ve işletme maliyetleri
  • Alternatif enerji kaynaklarının kullanımı
  • Çevre koruması
  • Tuz kullanımında azalma
Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim
Servis yolu ISITMA sistemi
Posted in Elektrikli yerden ISITMA sistemleri Rezistans filesi

Servis yolu ISITMA sistemi

Sistemle kışın yürüme yollarında, alt ve üstgeçitlerde, köprü ve AVM, hastane, okul gibi garaj rampalarında buzlanma engelleniyor. Yine kış döneminde büyük tehlike oluşturan sarkıtların da oluşması tamamen engelleniyor.

Tüm Türkiye’yi saran soğuk ve kar yağışlı hava dalgası yerel yönetimler ve sürücülere zor anlar yaşatıyor. Ancak alttan ısıtmalı asfalt sistemi, tuz dökme veya kar küreme gibi çalışmaları ortadan kaldırıyor. Hava sıcaklığına göre otomatik olarak çalışan sistem, alt ve üst geçitler, köprüler, garaj rampaları ve yürüyüş yollarına uygulanabiliyor.

Başta büyükşehirler olmak üzere Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı hava dalgası sürücülere ve yerel yönetimlere zor günler yaşatıyor. Ancak son dönemde kullanımı yaygınlaşan alttan ısıtmalı yol sistemleri hem tasarruf hem de konfor sağlıyor. Kar-Buz Birikimi Engelleme Sistemleri’yle yollara tuz dökme veya kar küreme çalışmalarına gerek kalmıyor.

Söz konusu sistem, çatı yüzeyleri, yağmur dereleri ve iniş boruları, araç ve yaya yolları, otopark girişleri, rampalar, merdivenler, köprüler ve spor sahaları gibi yerlerde kullanılabiliyor.

Asfalt, beton, seramik vb. gibi her türlü döşeme malzemesi altında uygulama yapılabiliyor. Sistemle kışın yürüme yollarında, alt ve üstgeçitlerde, köprü ve AVM, hastane, okul gibi garaj rampalarında buzlanma engelleniyor. Yine kış döneminde büyük tehlike oluşturan sarkıtların da oluşması tamamen engelleniyor.

Sistem tam otomatik çalışıyor.

Söz konusu sistem, yapısındaki dijital termostat ve sensörler sayesinde ortamdaki sıcaklık ve nem parametrelerini hassas bir şekilde ve sürekli olarak takip ediyor. Bu sayede sistem tam gereksinim olan zamanda otomatik olarak devreye giriyor ve ortamda oluşması muhtemel kar birikimi ve buzlanmayı önleyerek devreden çıkıyor. Sistemin bu tam otomatik yapısı enerjinin en efektif şekilde kullanımını sağlıyor.

Yol Isıtma ve Zemin Isıtma uygulama işlemlerinde sektörde öncü olmayı amaç edinmiştir.

Bu amaç doğrultusunda Yol Isıtma alanında ileri derece uzman ve profesyonel kadrolar oluşturmayı amaçlamış ve bugün Yol Isıtma sektöründe bunu başarmıştır.

 

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanayi tipi rampa ISITMA sistemi
Posted in Elektrikli yerden ISITMA sistemleri

Rampa ISITMA sistemleri

Rampa ve Yol Isıtma Sistemleri – Isıtmalı Yol ile Kar Buz Önleme çözümleri

Havanın soğuk olduğu ve kar yağışları ile buzlanmanın sıkça gözlemlendiği zamanlarda yolların ısınarak normale dönmesini sağlayan rampa ve yol ısıtma sistemleri, Kaizen ile uygulanmaktadır. En profesyonel ve en kaliteli yaklaşımlarla kusursuz bir şekilde ortaya konan uygulamalar, ister otoparklarda, ister garaj yollarında, isterse de kaldırımlarda ya da benzer alanlarda uygulanabilir. Üstelik kurulacak olan rampa ve yol ısıtma sistemleri, sabit bir uygulama gücü gerektirmez. Yaşanılan bölgedeki iklim şartları, minimum ve maksimum sıcaklıklar, umulan kar eritme hızı gibi faktörler baz alınarak sistemin uygulayacağı güç de seçilebilir.

Rampa ve Yol Isıtma Sistemleri Asfalt ve Beton Zeminlerde Kullanılabilir

Isıtma şiltesi ve kabloların öne çıktığı sistemde, taş ya da kum gibi zeminlerin altına yerleştirilen kablolar ile başarı sağlanır. Daha çok 50 mm kalınlığa sahip olan asfalt, kaldırım ya da beton, bu kabloların üzerine yerleştirilebilir. Kar ve buzlanmayı önleyen ısıtma sistemi gerek köprülerde, gerek merdiven basamaklarında, gerekse çeşitli teraslarda kullanılabilir. Buzlanmayı otomatik olarak önleyen ve bu noktada ölçüm yapma yetisi de bulunan sistemlerin ihtiyaç duydukları parçalar ve diğer tüm ısıtma sistemi aparatları, Kaizen aracılığı ile piyasaya sunulmaktadır. Dijital kontrol panosu, rezistans gibi aparatlar da kolaylıkla Isıtmax’tan temin edilebilir.

Yerden Isıtma ve Don Önleme Çözümleri

Yollarda don önleme çözümleri de Kaizen aracılığı ile sağlanmaktadır. Kar ve buz erimelerini sağlayan otomatik ısıtma sistemleri yüzeyde aldıkları sıcaklık ve ıslaklık değerlerine göre kendilerini aktif hale getirirler. Ortam için ısıtmaya ihtiyaç yoksa sistem kendini kapatır ve gerekli duyulana kadar beklemede kalır. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlanmış olur. Üstelik don önleme sistemleri, yollara tuz dökülmesi ya da kimyasal kullanılması gibi zararlı etkilere de sahip değildir.

Son yıllarda öne çıkan rampa ve yol kar buz eritme çözümlerine baktığımızda; özellikle fabrika rampaları, rezidans otopark girişleri ve Avm ortak kullanım alanlarında elektrikli rampa ve yol ısıtma sistemlerinin projelerde sıklıkla yer verildiğini yaptığımız projelerden gözlemlemekteyiz.

Fabrika, depo, endüstriyel kuruluşların hammadde giriş bölümleri soğuk kış şartlarında buzlanma sebebiyle tehlike arz edebilir. Genellikle ağır tonajlı araçların dingil mesafelerinin farklılık gösterebilmesi ve manevra yapmak için daha geniş alanlara ihtiyaç duyduklarından ısıtma projesi açısından tüm zeminin beton yada asfalt altından ısıtılması tercih edilmektedir.

Rezidans Otopark Girişleri eğimin genellikle yüksek olduğu ve hava sirkilasyonunun da fazla olduğu alanlardır. Bu nedenle soğuk iklim bölgelerinde buzlanmalar sıklıkla görülür. Rezidans ve toplu konutların otopark girişlerinde iki farklı yerden ısıtma gündeme gelmektedir. İlki tüm alanın ısıtılması diğeri ise tekerlek izinin ısıtılmasıdır. Tekerlek yani dingil mesafesinin denk geleceği alanda ısıtma yapmak rampa ve yol ısıtma açısından vazifesini yerine getirdiği gibi daha az malzeme ile kurulum maliyetlerini aşağıya çekmektedir. Sistem kullanım aşamasında belirlenen tekerlek izlerinde buz ve kar eriyerek temiz kaymaz bir alan yaratmaktadır.

AVM ortak kullanım alanlarında durum genellikle otopark girişleri olduğu gibi bunun yanı sıra yaya trafiğinin yoğun ve buzlanma ihtimali olan alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kaldırım, yürüyüş yolu yada altı boş geçitlerde rampa ve yol ısıtma sistemleri başarıyla vazifelerini yerine getirmektedir.

 

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim
SPA tipi profesyonel hamam ISITMA sistemi
Posted in Elektrikli hamam ISITMA sistemleri Elektrikli yerden ISITMA sistemleri

Butik otel hamam ISITMA sistemleri istanbul Türkiye

Butik oteller için uyguladığımız hamam ve SPA ısıtma sistemlerini otel konseptine uygun olarak dizayn etmekteyiz.Sistemlerimiz olabildiğince bakımsız ve kolaylıkla kontrol edilebilen şekilde dizayn edilmektedir. Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim.

Butik otel HAMAM ISITMA konusunda daha çok kablolu ISITMA sistemini öneriyoruz. Mermer altı kablolu hamam ISITMA sistemi hızlı ve kontrollü bir ISITMA sağlamaktadır.Sulu-borulu yada elektrik kablolu ısıtma seçimi proje özelliklerine göre belirlenir.Butik oteller için uyguladığımız hamam ve SPA ısıtma sistemlerini otel konseptine uygun olarak dizayn etmekteyiz.Sistemlerimiz olabildiğince bakımsız ve kolaylıkla kontrol edilebilen şekilde dizayn edilmektedir.

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim