Mermet altı elektrikli hamam ısıtma sistemleri
Elektrikli hamam ısıtma sistemleri

Elektrikli Hamam Isıtma Sistemleri


Devamını Oku
Elektrikli yerden ısıtma
Kaizen ısıtma kablosu ve ısıtma şiltesi üretim uygulama hizmetleri

Kaizen ısıtma kablosu ve ısıtma şiltesi üretim uygulama hizmetleri

Evsel ve endüstriyel elektrikli ISITMA sistemlerinin, tasarım, proje, malzeme temin, montaj ve bakım aşamalarında anahtar teslim çözümler sunan bir mühendislik ve dış ticaret firmasıdır.


Islak zemin konfor amaçlı ısıtma sistemi
Hamam ısıtma sistemleri

Hamam ısıtma sistemleri

Kültürümüzün simgelerinden biri olan hamamlar her zaman bir temizlik sosyalleşme ve kültürel bir ortam olmuştur. Türk insanının vazgeçilmezi olan hamamlar insanlara yaşattığı rahatlama ve hijyen ortamı ile sıklıkla gidilen uğrak yerlerden biridir. Dünyada Türk hamamı otellerde yaygın olarak bulunmakta kültürümüzü temsil etmektedir. Hamamlar, mermer kaplama göbek taşından musluk ve hamam taşlarına kadar komplike bir kültür öğesidir.

Hamamların ısıtılması da farklı yöntemlerle olmaktadır. Hamam ısıtma, hamamlarda yer alan göbek taşı, duvar ve oturma yerlerinin mermer kaplamalarının altına döşenen ısıtıcı kablolar aracılığı ile çalışan bir ısıtma sistemidir.  Gerek ekonomik gerekse kullanım kolaylığı sebebiyle kablolu hamam ısıtma sistemleri sıklıkla başvurulan yöntemlerden biridir.

Mermet altı elektrikli hamam ısıtma sistemleri
Mermet altı elektrikli hamam ısıtma sistemleri

elektrikli yerden ısıtma sistemi

Mermer altı elektrikli kablolu hamam ısıtma sistemleri

Elektrikli kablolu hamam ısıtma sistemleri kullanım kolaylığı ve bakım gerektirmemesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kurulum sonrası hemen çalıştırılabilen sistem , ısıyı hamam ortamının her köşesine eşit dağıtmaktadır. Ayrıca nitelikli termostat ve kontrol paneli ile göbek taşı ve oturma yerleri farklı ısılara ayarlanabilmektedir. Söz konusu sistem kablolar döşenmesi sonrası termostat ve sensörler eklenerek çalıştırılmakta gerekli ısıya ulaştıktan sonra periyodik olarak devreden çıkabilmektedir. Elektrikli olması sebebiyle diğer ısıtma yöntemleri gibi belirli bir süre beklenmesine gerek olmamakta aralıklı kullanım yöntemi ile kullanılabilmektedir.

Hamam ısıtma sistemleri hakkında

Hamam kültürü çok eski çağlara aittir. Genellikle Roma ve Osmanlı kalıntılarında rastlanılan hamamlar bir temizlik ve eğlence sembolü olmuştur. Osmanlı döneminde toplumda yerleşik bir kültüre sahip olan hamam, gelin hamamı geleneğinde önemli unsurudur.

Osmanlıda genel olarak her cami yanına bir hamam inşa edilirdi. Çok erken saatlerde açılan hamamlar gün batımına kadar hizmetini sürdürürdü. Günümüzde ise sıkça kullanılan hamam kültürü her evde lüks banyoların yer alması ile azalmış turistik ve sağlık amacıyla kullanılmaya başlamıştır. Eski hamamları yerden ısıtmak için genellikle buhar ve sıcak su yöntemleri uygulanırdı.

Elektrikli hamam ısıtma sistemlerinin özellikleri

Elektrikli hamam ısıtma sistemleri kullanım kolaylığı ve bakım gerektirmemesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Kurulum sonrası hemen çalıştırılabilen sistem , ısıyı hamam ortamının her köşesine eşit dağıtmaktadır. Ayrıca nitelikli termostat ve kontrol paneli ile göbek taşı ve oturma yerleri farklı ısılara ayarlanabilmektedir. Söz konusu sistem kablolar döşenmesi sonrası termostat ve sensörler eklenerek çalıştırılmakta gerekli ısıya ulaştıktan sonra periyodik olarak devreden çıkabilmektedir.

Hamam ısıtma sistemi döşemesi nasıl yapılır

Isıtma sistemi döşemesi hamam kullanım alanları olan göbek taşı , oturma yerleri ve sırt yaslanılan duvarların mermer zeminleri altına döşenen ince elektrikli kabloların ağ şeklinde döşenmesi ile gerçekleştirilir. Döşenme işlemi sonrası sisteme termostat ve sensörler eklenerek kurulum tamamlanır. Hamam ısıtma projesine bağlı kalınarak döşeme zeminlerinin ısıtılma yoğunluklarına göre kablo ağı yoğunluğu artırılıp azaltılabilmektedir. Gelişmiş teknoloji ile oturma yerleri, duvar ve göbek taşı sıcaklığı farklı santigrat derecelerine ayarlanabilmektedir. Genellikle masaj ve kese uygulamalarının yer aldığı göbek taşı sıcaklığı yüksek tercih edilirken, oturma ve duvar sıcaklıkları daha düşük ayarlanabilmektedir.

Hamam ısıtma fiyatları

Söz konusu sistemler, kullanılan malzemelerin üretim teknolojilerinin gelişmesi ile daha ekonomik hale gelmektedir. Döviz kurlarının yükselmesi ile ithal ürün kullanan firmaların fiyatları uçmasına karşın Kaizen yerli üretim  gerçekleştirmesi sebebiyle daha ekonomik çözümler sunmakta, hamam ısıtma, sauna ısıtma sistemlerini halefleri kıyaslandığında daha ekonomik ve ucuz gerçekleştirmektedir. Bakım gerektirmemesi kullanım maliyetinin alternatiflerine oranlandığında gayet uygun olmakta orta ve uzun vade de kurulum maliyetini amorti ettiği gözlemlenmektedir. Söz konusu ısıtma sistemlerinin hamam imalatı maliyetleri çeşitli etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Hamam ısıtma sistemi kurulum Maliyetini Etkileyen Etmenler Nelerdir?

Hamam yerden ısıtma sistemlerinin kurulumunda maliyetler çeşitli unsur ve niteliklere göre değişebilmektedir. Hamam ısıtıcı sistemin hamam zeminine kim tarafından uygulanacağı ( siz, elektrikçi, taahhüt firması )• Sistemin uygulanacağı hamamın genişliği. Hamamın uygulanacağı coğrafi bölge ve mevsim koşulları ( uygulama yapan firmanın masrafları açısından )

Söz konusu sisteme entegre edilen termostat sayısı ve termostatın teknik özelliği ( wi-fi ile uzaktan bağlantı sağlayan termostatlar fiyatı yükseltiyor yada bağımsız olarak kontrol edilmek istenen oturma yeri, duvar ve göbek taşı için ayrı termostat kullanılması istendiğinde ek maliyet gerekiyor ) Göre fiyatlandırmalar değişiklik gösterebilmektedir. Tüm bu etmenler gözetilerek hamam ısıtma ya da sauna ısıtma için gerekli maliyet bütçesi ortaya çıkarılmaktadır.

Hamam ısıtma m2 fiyatları ne kadar?

Sisteminin uygulanması için gerekli malzemelerin kaliteli ve belirli kalite standartlarına sahip olacağı gözetilerek yapılan uygulamalarda metrekare başına 60-70 EURO gibi bir rakam çıkmaktadır. Ancak söz konusu rakam örnek olmakla birlikte projeye göre farklılık gösterebilmektedir.

Hamamlarda hangi bölgeler ısıtılır ?

Hamam uygulamalarında gerek kendi kültürü gerek kullanım kolaylığı sebebiyle genel olarak yıkanma sırasında temas sağlanan göbek taşı, duvar ve oturma mermer zeminleri ısıtılmaktadır. Teknik olarak hamam içerisinde her alanda ısıtıcı kablo uygulaması yapılabilir. En çok tercih edilen uygulama şekli; sırt bölgesinde 1mt yükseklikte ısıtıcı döşenmesi, oturma alanının tamamı, hamam zemini ve göbek taşıdır. Göbek taşı ise genellikle ikinci bir termostat ile ayrı kontrol edilerek diğer alanlardan daha yüksek sıcaklıklara ayarlanmaktadır. Bahsedilen alanlarda döşeme altından yapılan ısıtıcı uygulaması arzu edilen hamam sıcaklıklarına kısa sürede ulaşılması ve eşsiz bir konfor deneyimi için oldukça zahmetsiz, hızlı ve ekonomik ideal bir çözümdür.

Hamam ısıtma sistemleri ısınma maliyetini düşürür mü ?

Ticari yapılarda bulunan hamam ünitelerinin ebatları ne olursa olsun özellikle sorunsuz çalışması ve bakım istememesi nedeniyle tercih edilmektedir. Bununla beraber kullanılan enerjinin elektrik olması tüketim açısından da sistem hakkında soru işaretleri yaratabilmektedir. Elektrikli hamam ısıtma sistemleri esnek yapıda ısıtma sistemleridir. Hamamın istenilen sıcaklıklara ulaşması için gereken zamanı belli oranda kısaltabilir yada daha uzun sürede ekonomik kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Enerjinin verildiği anda 2 saatte kullanıma hazır gelmesi yada sistemin hiç kapanmadan sezon boyunca açık kalarak aynı sıcaklığı korumasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında akıllı termostatlar ile işletmenin kullanım yoğunluğu ve çalışma saatlerine göre sistemi programlayarak otomatik olarak kullanım alışkanlıklarınıza göre çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu esnek çalışma koşulları elektrikli hamam ısıtma sistemlerine benzersiz kullanım rahatlığı getirmenin yanında ısınma maliyetlerinde de düşüş sağlamaktadır. Sistemi ekonomik kullanım için programlamak, enerjiyi doğru kullanmak işletme maliyetlerinde alternatif ısıtma sistemlerine göre avantajlı tüketim değerlerini beraberinde getirir. Hamam ısıtma sistemleri sürekli bakım istememesi ve geniş alanlara sahip hamamların alternatif ısıtma yöntemleri ile aşırı yakacak kullanımı gerekmesi sebebiyle maliyetleri diğer yöntemlere kıyasla çok düşük olmaktadır. Döşenen sistemin uygulandığı sırada yalıtımın da yapılması ve kullanıma başlanılmasıyla hem ısınma maliyetini düşürmekte hem de alternatiflerine göre sağladığı ekonomi ile kendi maliyetini amorti etmektedir.

Hamam ısıtma sistemi bakım gerektirir mi ?

Elektrikli hamam ısıtıcı sistemler uygulandıkları yapının / zeminin ömrü ile eşdeğer kullanım süreleri sunarlar. Montaj yapılan zemin değişmediği sürece hamam alttan ısıtma sisteminde kullanılan ve döşeme altında kalan ısıtıcı kablolar bozulmaz, deforme olmaz, yıpranmaz, fonksiyonlarını kaybetmez, mükemmel olarak çalışmaya devam ederler. 

Olası hamam yerden ısıtma arızası komple hamamın çalıştırılamamasına sebep olur mu ?

Profesyonel ekiplerce uygulanmış bir Hamam ısıtıcı sistem genellikle arıza vermemektedir ancak olası arıza durumunda teknolojik makinalar ile arıza tespit çalışması yapılmakta ve en kısa sürede problem giderilmektedir. Hamam ısıtma sistemlerinde ısıtıcı kablolar yada önceden ölçüye uygun hazırlanmış ısıtıcı şilteler; sırt, oturma, zemin yada göbek taşı gibi alanlarda birbirinden ayrı olarak döşenmektedir. Kabloda olabilecek her hangi bir arıza sadece kendi bölgesinde arızaya sebebiyet verecektir. Sistem çalışmaya devam edecek olup sadece müdahale edilecek alan soğuk kalacaktır. Hamam ısıtma sistemimiz işletmelerin ihtiyaçları düşünülerek kesintisiz hizmet vermek üzerine tasarlanmaktadır.

Elektrikli hamam ısıtma sistemleri patlamaya ya da elektrik çarpmasına sebep olur mu ?

Hamam ısıtıcı sistemler olası topraklama ve elektrik sigorta sistemlerine bağlanmakta kaçak ya da arıza durumunda koruma sistemleri devreye girmektedir. Sistemin elektrikli oluşu ve kaliteli malzeme kullanılması sebebiyle de buharlı sistemlerde gerçekleşen patlamalar ve ölümlü kazalar meydana gelmemektedir.

Hamam ısıtma sistemleri tarihi hamamlara uygulanabilir mi ?

Tarihi hamamlarda ısıtma işlemi teknik şartnameye bağlı kalarak yenileme projesi kapsamında değerlendirilebilir. Isıtıcı kabloların döşeme harcının altında kalması gerekmektedir. Bu doğrultuda mimari yapıya müdahale etmeden döşemenin değiştirilebileceği projelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Hamam ısıtma sisteminin ömrü ne kadardır ?

Hamam alttan ısıtma sisteminin ömrü tecrübeli personel ve kaliteli malzeme kullanılma koşulu ile döşenecek hamam binası ile aynı olmaktadır. Sistem kurulumu gerçekleştirilirken gerekli bakımlar gerçekleştirilerek kullanım ömrü 100 yıl olarak hedeflenmektedir. Amacına uygun kullanılması şartıyla belirlenen ömrün tamamıyla sağlıklı bir biçimde kullanılması mümkündür. Hamam uygulamaları genelde ömürlük olmaktadır.

Hamam ısıtma sistemi neme ve buhara bağlı olarak çürür mü ?

Söz konusu ısıtma sistemleri döşeme esnasında gerekli yalıtım ve koruma önlemleri gerçekleştirilerek uygulanırlar. Döşeme için kulanılan kabloların kaplaması neme suya ve darbele karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Isıtma sisteminin metal içermemesi ve koruyucu kaplamalara sahip olması sebebiyle su, nem vb. sebeplerle çürümesi mümkün değildir.

Hamam yerden ısıtma sistemi inşaat sırasında yapılabilir mi ?

Hamam ısıtıcı sistemler hamamların kaba inşaatlarının bitmesinden sonra rahatlıkla uygulamaya konabilmektedir. Ayrıca inşaat sırasında yapılan sistemler daha çok seçeneğe ve montaj imkanlara sahip olmaktadır. Hamam ısıtma projeleri hamam inşaat projeleri ile beraber gerçekleştirilebilmektedir.

Hamam ısıtma sistemleri programlanabilir mi ?

Hamamlara uygulanan kaliteli sistemleri ile gelişmiş teknoloji ile artık programlama mümkün olmaktadır. Hamam ısıtma projesine entegre edilecek dijital termostatlar ile hamam açılma saatinden daha önce sistem devreye girebilmekte ve kapatılmasına yakın saatlerde kendi kendine devreden çıkabilmektedir. Bu sayede ısıtma maliyetleri sürekli çalışmaması sebebiyle düşürülmekte ve hamam işletme maliyetlerinde olumlu düşüşler gözlemlenmektedir.

Hamam ısıtma sistemleri evlere uygulanabilir mi ?

Bazı lükse evler kendi mini hamamlarına sahip olabilmektedir. Hamam ısıtıcı sistemlerin bu mini hamamların konforunu artırmak için uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur. Mermer kaplama ile oluşturulmuş banyolara hamam ısıtıcı sistemleri uygulanabilerek mini göbek taşı ısıtmada ultra konfor sağlayabilmektedir. Burada belirleyici unsur kullanıcının istek ve beklentileridir.

Hamam ısıtma sistemi ile hamam zemin ve duvarları kaç dereceye kadar ısıtılabilmektedir ?

Hamam ısıtıcı sistemin termostat ayarları göbek taşı, oturma zemini ve duvarlar için farklı programlanmakta direkt cilt ile temas etmesi sebebiyle yanıklar oluşmaması için max göbek taşı sıcaklığı 50°C-55°C’ye oturma zemini ve duvarlar 40°C-45°C olarak ayarlanabilmektedir. Isıtma dizaynlarında her zemine ayrı °C uygulanabilen dijital termostatlar yer verilmektedir.Kaizen olarak yaklaşık 20 yıldır hamam ısıtması konusunda uzman üretici ve uygulamacı konumundayız.Türkiye’nin tamamında çok hızlı bir hizmet ağına sahibiz. İster bir daire ister yüzlerce m2.lik hamam olsun hepsine uygun bir çözümümüz var. Uzman mühendis ve montaj ekibimizle en uygun ve ekonomik sistemleri kuruyoruz. Hamam ısıtması yanında SPA ısıtma , havuz çevresi ısıtma , banyo ılık zemin ısıtma iş grubumuz arasındadır.
Türk hamamı ısıtma sistemlerinin projelendirilmesi ve uygulanması tecrübe gerektiren hassas kurulum bilgisine ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Kaizen olarak firmamız hamam ısıtılması konusunda uzun tecrübe ve onlarca uygulamaya sahiptir. Sistemlerin seçiminden uygulamasına kadar her noktasında özenle davranılması gerekmektedir.Hamam ısıtılmasında yöntem seçiminde birçok konuyu dikkatlice analiz ettikten sonra ısıtma sistem yöntemini size teklif olarak sunarız.

 • Kurulum maliyetimiz çok ekonomiktir.
 • İşletme maliyetlerimiz diğer sistemlere göre  daha ekonomiktir.
 • Makina dairesi ve tesisat gereksinimi yoktur.
 • Sağlığa zararlı manyetik alan oluşturmaz.Isıtma kablolarımızda koruma ekranı vardır.
 • Çok güvenlidir. Isıtma kablolarımız özel imalat olup yüksek ısıtma gücü ve dayanımına sahiptir.
 • 20 yıl Kaizen rezistans kablo ve 5 yıl elektronik kontrol birimleri  garantiye sahiptir.

Islak zemin konfor amaçlı ısıtma sistemi
Kaizen hamam ve spor odası elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile üst seviye konforun tadını çıkarın.

Kaizen hamam ve spor odası elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile üst seviye konforun tadını çıkarın

Mermer altı elektrikli hamam ısıtma sistemleri

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile üst seviye konforun tadını çıkarın

Elektrikli hamam ısıtma sistemleri kullanım kolaylığı ve bakım gerektirmemesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kurulum sonrası hemen çalıştırılabilen sistem , ısıyı hamam ortamının her köşesine eşit dağıtmaktadır. Ayrıca nitelikli termostat ve kontrol paneli ile göbek taşı ve oturma yerleri farklı ısılara ayarlanabilmektedir. Söz konusu sistem kablolar döşenmesi sonrası termostat ve sensörler eklenerek çalıştırılmakta gerekli ısıya ulaştıktan sonra periyodik olarak devreden çıkabilmektedir. Elektrikli olması sebebiyle diğer ısıtma yöntemleri gibi belirli bir süre beklenmesine gerek olmamakta aralıklı kullanım yöntemi ile kullanılabilmektedir.

Kültürümüzün simgelerinden biri olan hamamlar her zaman bir temizlik sosyalleşme ve kültürel bir ortam olmuştur. Türk insanının vazgeçilmezi olan hamamlar insanlara yaşattığı rahatlama ve hijyen ortamı ile sıklıkla gidilen uğrak yerlerden biridir. Dünyada Türk hamamı otellerde yaygın olarak bulunmakta kültürümüzü temsil etmektedir. Hamamlar; mermer kaplama göbek taşından musluk ve hamam taslarına kadar komplike bir kültür öğesidir. Hamamların ısıtılması da farklı yöntemlerle olmaktadır. Hamam ısıtma; hamamlarda yer alan göbek taşı, duvar ve oturma yerlerinin mermer kaplamalarının altına döşenen kablolar aracılığı ile çalışan bir ısıtma sistemidir.  Gerek ekonomik gerekse kullanım kolaylığı sebebiyle hamam ısıtma sistemleri sıklıkla başvurulan yöntemlerden biridir.

Hamam ısıtma sistemleri hakkında

Hamam kültürü çok eski çağlara aittir. Genellikle Roma ve Osmanlı kalıntılarında rastlanılan hamamlar bir temizlik ve eğlence sembolü olmuştur. Osmanlı döneminde toplumda yerleşik bir kültüre sahip olan hamam, gelin hamamı geleneğinde önemli unsurudur. Osmanlıda genel olarak her cami yanına bir hamam inşa edilirdi. Çok erken saatlerde açılan hamamlar gün batımına kadar hizmetini sürdürürdü. Günümüzde ise sıkça kullanılan hamam kültürü her evde lüks banyoların yer alması ile azalmış turistik ve sağlık amacıyla kullanılmaya başlamıştır. Eski hamamları yerden ısıtmak için genellikle buhar ve sıcak su yöntemleri uygulanırdı. Teknolojinin ilerlemesi ile su ve buhar yöntemleri sistemde makine dairesi kullanma zorluğu ve zahmetli olması sebebiyle terk edilmiş elektrikli hamam ısıtma sistemleri ise oldukça yaygınlaşmıştır.

Elektrikli hamam ısıtma sistemlerinin özellikleri

Elektrikli hamam ısıtma sistemleri kullanım kolaylığı ve bakım gerektirmemesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Kurulum sonrası hemen çalıştırılabilen sistem , ısıyı hamam ortamının her köşesine eşit dağıtmaktadır. Ayrıca nitelikli termostat ve kontrol paneli ile göbek taşı ve oturma yerleri farklı ısılara ayarlanabilmektedir. Söz konusu sistem kablolar döşenmesi sonrası termostat ve sensörler eklenerek çalıştırılmakta gerekli ısıya ulaştıktan sonra periyodik olarak devreden çıkabilmektedir. Elektrikli olması sebebiyle diğer ısıtma yöntemleri gibi belirli bir süre beklenmesine gerek olmamakta aralıklı kullanım yöntemi ile kullanılabilmektedir.

Hamam ısıtma sistemi döşemesi nasıl yapılır

Isıtma sistemi döşemesi hamam kullanım alanları olan göbek taşı , oturma yerleri ve sırt yaslanılan duvarların mermer zeminleri altına döşenen ince elektrikli kabloların ağ şeklinde döşenmesi ile gerçekleştirilir. Döşenme işlemi sonrası sisteme termostat ve sensörler eklenerek kurulum tamamlanır. Hamam ısıtma projesine bağlı kalınarak döşeme zeminlerinin ısıtılma yoğunluklarına göre kablo ağı yoğunluğu artırılıp azaltılabilmektedir. Gelişmiş teknoloji ile oturma yerleri, duvar ve göbek taşı sıcaklığı farklı santigrat derecelerine ayarlanabilmektedir. Genellikle masaj ve kese uygulamalarının yer aldığı göbek taşı sıcaklığı yüksek tercih edilirken, oturma ve duvar sıcaklıkları daha düşük ayarlanabilmektedir.

Hamam ısıtma fiyatları

Söz konusu sistemler, kullanılan malzemelerin üretim teknolojilerinin gelişmesi ile daha ekonomik hale gelmektedir. Döviz kurlarının yükselmesi ile ithal ürün kullanan firmaların fiyatları uçmasına karşın Kaizen yerli üretim  gerçekleştirmesi sebebiyle daha ekonomik çözümler sunmakta, hamam ısıtma, sauna ısıtma sistemlerini halefleri kıyaslandığında daha ekonomik ve ucuz gerçekleştirmektedir. Bakım gerektirmemesi kullanım maliyetinin alternatiflerine oranlandığında gayet uygun olmakta orta ve uzun vade de kurulum maliyetini amorti ettiği gözlemlenmektedir. Söz konusu ısıtma sistemlerinin hamam imalatı maliyetleri çeşitli etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Hamam ısıtma sistemi kurulum Maliyetini Etkileyen Etmenler Nelerdir?

Hamam ısıtma m2 fiyatları ne kadar?

Sisteminin uygulanması için gerekli malzemelerin kaliteli ve belirli kalite standartlarına sahip olacağı gözetilerek yapılan uygulamalarda metrekare başına 50 EURO gibi bir rakam çıkmaktadır. Ancak söz konusu rakam örnek olmakla birlikte projeye göre farklılık gösterebilmektedir.

Hamamlarda hangi bölgeler ısıtılır ?

Hamam uygulamalarında gerek kendi kültürü gerek kullanım kolaylığı sebebiyle genel olarak yıkanma sırasında temas sağlanan göbek taşı, duvar ve oturma mermer zeminleri ısıtılmaktadır. Teknik olarak hamam içerisinde her alanda ısıtıcı kablo uygulaması yapılabilir. En çok tercih edilen uygulama şekli; sırt bölgesinde 1mt yükseklikte ısıtıcı döşenmesi, oturma alanının tamamı, hamam zemini ve göbek taşıdır. Göbek taşı ise genellikle ikinci bir termostat ile ayrı kontrol edilerek diğer alanlardan daha yüksek sıcaklıklara ayarlanmaktadır. Bahsedilen alanlarda döşeme altından yapılan ısıtıcı uygulaması arzu edilen hamam sıcaklıklarına kısa sürede ulaşılması ve eşsiz bir konfor deneyimi için oldukça zahmetsiz, hızlı ve ekonomik ideal bir çözümdür.

Hamam ısıtma sistemleri ısınma maliyetini düşürür mü ?

Ticari yapılarda bulunan hamam ünitelerinin ebatları ne olursa olsun özellikle sorunsuz çalışması ve bakım istememesi nedeniyle tercih edilmektedir. Bununla beraber kullanılan enerjinin elektrik olması tüketim açısından da sistem hakkında soru işaretleri yaratabilmektedir. Elektrikli hamam ısıtma sistemleri esnek yapıda ısıtma sistemleridir. Hamamın istenilen sıcaklıklara ulaşması için gereken zamanı belli oranda kısaltabilir yada daha uzun sürede ekonomik kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Enerjinin verildiği anda 2 saatte kullanıma hazır gelmesi yada sistemin hiç kapanmadan sezon boyunca açık kalarak aynı sıcaklığı korumasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında akıllı termostatlar ile işletmenin kullanım yoğunluğu ve çalışma saatlerine göre sistemi programlayarak otomatik olarak kullanım alışkanlıklarınıza göre çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu esnek çalışma koşulları elektrikli hamam ısıtma sistemlerine benzersiz kullanım rahatlığı getirmenin yanında ısınma maliyetlerinde de düşüş sağlamaktadır. Sistemi ekonomik kullanım için programlamak, enerjiyi doğru kullanmak işletme maliyetlerinde alternatif ısıtma sistemlerine göre avantajlı tüketim değerlerini beraberinde getirir. Hamam ısıtma sistemleri sürekli bakım istememesi ve geniş alanlara sahip hamamların alternatif ısıtma yöntemleri ile aşırı yakacak kullanımı gerekmesi sebebiyle maliyetleri diğer yöntemlere kıyasla çok düşük olmaktadır. Döşenen sistemin uygulandığı sırada yalıtımın da yapılması ve kullanıma başlanılmasıyla hem ısınma maliyetini düşürmekte hem de alternatiflerine göre sağladığı ekonomi ile kendi maliyetini amorti etmektedir.

Hamam ısıtma sistemi bakım gerektirir mi ?

Elektrikli hamam ısıtıcı sistemler uygulandıkları yapının / zeminin ömrü ile eşdeğer kullanım süreleri sunarlar. Montaj yapılan zemin değişmediği sürece hamam alttan ısıtma sisteminde kullanılan ve döşeme altında kalan ısıtıcı kablolar bozulmaz, deforme olmaz, yıpranmaz, fonksiyonlarını kaybetmez, mükemmel olarak çalışmaya devam ederler. 

Olası hamam yerden ısıtma arızası komple hamamın çalıştırılamamasına sebep olur mu ?

Profesyonel ekiplerce uygulanmış bir Hamam ısıtıcı sistem genellikle arıza vermemektedir ancak olası arıza durumunda teknolojik makinalar ile arıza tespit çalışması yapılmakta ve en kısa sürede problem giderilmektedir. Hamam ısıtma sistemlerinde ısıtıcı kablolar yada önceden ölçüye uygun hazırlanmış ısıtıcı şilteler; sırt, oturma, zemin yada göbek taşı gibi alanlarda birbirinden ayrı olarak döşenmektedir. Kabloda olabilecek her hangi bir arıza sadece kendi bölgesinde arızaya sebebiyet verecektir. Sistem çalışmaya devam edecek olup sadece müdahale edilecek alan soğuk kalacaktır. Hamam ısıtma sistemimiz işletmelerin ihtiyaçları düşünülerek kesintisiz hizmet vermek üzerine tasarlanmaktadır.

Elektrikli hamam ısıtma sistemleri patlamaya ya da elektrik çarpmasına sebep olur mu ?

Hamam ısıtıcı sistemler olası topraklama ve elektrik sigorta sistemlerine bağlanmakta kaçak ya da arıza durumunda koruma sistemleri devreye girmektedir. Sistemin elektrikli oluşu ve kaliteli malzeme kullanılması sebebiyle de buharlı sistemlerde gerçekleşen patlamalar ve ölümlü kazalar meydana gelmemektedir.

Hamam ısıtma sistemleri tarihi hamamlara uygulanabilir mi ?

Tarihi hamamlarda ısıtma işlemi teknik şartnameye bağlı kalarak yenileme projesi kapsamında değerlendirilebilir. Isıtıcı kabloların döşeme harcının altında kalması gerekmektedir. Bu doğrultuda mimari yapıya müdahale etmeden döşemenin değiştirilebileceği projelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Hamam ısıtma sisteminin ömrü ne kadardır ?

Hamam alttan ısıtma sisteminin ömrü tecrübeli personel ve kaliteli malzeme kullanılma koşulu ile döşenecek hamam binası ile aynı olmaktadır. Sistem kurulumu gerçekleştirilirken gerekli bakımlar gerçekleştirilerek kullanım ömrü 100 yıl olarak hedeflenmektedir. Amacına uygun kullanılması şartıyla belirlenen ömrün tamamıyla sağlıklı bir biçimde kullanılması mümkündür. Hamam uygulamaları genelde ömürlük olmaktadır.

Hamam ısıtma sistemi neme ve buhara bağlı olarak çürür mü ?

Isıtma kabloları -40c ile +65c arası ömür boyu su, nem altında çalışmaya uygun yapıdadır.

Hamam yerden ısıtma sistemi inşaat sırasında yapılabilir mi ?

Hamam ısıtıcı sistemler hamamların kaba inşaatlarının bitmesinden sonra rahatlıkla uygulamaya konabilmektedir. Ayrıca inşaat sırasında yapılan sistemler daha çok seçeneğe ve montaj imkanlara sahip olmaktadır. Hamam ısıtma projeleri hamam inşaat projeleri ile beraber gerçekleştirilebilmektedir.

Hamam ısıtma sistemleri programlanabilir mi ?

Hamamlara uygulanan kaliteli sistemleri ile gelişmiş teknoloji ile artık programlama mümkün olmaktadır. Hamam ısıtma projesine entegre edilecek dijital termostatlar ile hamam açılma saatinden daha önce sistem devreye girebilmekte ve kapatılmasına yakın saatlerde kendi kendine devreden çıkabilmektedir. Bu sayede ısıtma maliyetleri sürekli çalışmaması sebebiyle düşürülmekte ve hamam işletme maliyetlerinde olumlu düşüşler gözlemlenmektedir.

Hamam ısıtma sistemleri evlere uygulanabilir mi ?

Bazı lükse evler kendi mini hamamlarına sahip olabilmektedir. Hamam ısıtıcı sistemlerin bu mini hamamların konforunu artırmak için uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur. Mermer kaplama ile oluşturulmuş banyolara hamam ısıtıcı sistemleri uygulanabilerek mini göbek taşı ısıtmada ultra konfor sağlayabilmektedir. Burada belirleyici unsur kullanıcının istek ve beklentileridir.

Hamam ısıtma sistemi ile hamam zemin ve duvarları kaç dereceye kadar ısıtılabilmektedir ?

Hamam ısıtıcı sistemin termostat ayarları göbek taşı, oturma zemini ve duvarlar için farklı programlanmakta direkt cilt ile temas etmesi sebebiyle yanıklar oluşmaması için max göbek taşı sıcaklığı 50°C-55°C’ye oturma zemini ve duvarlar 40°C-45°C olarak ayarlanabilmektedir. Isıtma dizaynlarında her zemine ayrı °C uygulanabilen dijital termostatlar yer verilmektedir.Kaizen olarak yaklaşık 20 yıldır hamam ısıtması konusunda uzman üretici ve uygulamacı konumundayız.Türkiye’nin tamamında çok hızlı bir hizmet ağına sahibiz. İster bir daire ister yüzlerce m2.lik hamam olsun hepsine uygun bir çözümümüz var. Uzman mühendis ve montaj ekibimizle en uygun ve ekonomik sistemleri kuruyoruz. Hamam ısıtması yanında SPA ısıtma , havuz çevresi ısıtma , banyo ılık zemin ısıtma iş grubumuz arasındadır.
Türk hamamı ısıtma sistemlerinin projelendirilmesi ve uygulanması tecrübe gerektiren hassas kurulum bilgisine ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Kaizen olarak firmamız hamam ısıtılması konusunda uzun tecrübe ve onlarca uygulamaya sahiptir. Sistemlerin seçiminden uygulamasına kadar her noktasında özenle davranılması gerekmektedir.Hamam ısıtılmasında yöntem seçiminde birçok konuyu dikkatlice analiz ettikten sonra ısıtma sistem yöntemini size teklif olarak sunarız.

 • Kurulum maliyetimiz çok ekonomiktir.
 • İşletme maliyetlerimiz diğer sistemlere göre  daha ekonomiktir.
 • Makina dairesi ve tesisat gereksinimi yoktur.
 • Sağlığa zararlı manyetik alan oluşturmaz.Isıtma kablolarımızda koruma ekranı vardır.
 • Çok güvenlidir. Isıtma kablolarımız özel imalat olup yüksek ısıtma gücü ve dayanımına sahiptir.
 • 20 yıl Kaizen rezistans kablo ve 5 yıl elektronik kontrol birimleri  garantiye sahiptir.

polimer taşıyıcılı rezistans kablo filesi
Hamam ısıtma amaçlı ıslak zemin rezistans file serisi

Hamam ısıtma amaçlı ıslak zemin rezistans file serisi

Hamam ısıtma sistemleri içerisinde neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz ya da bir hamam tesisi kurmak istiyor fakat ısıtma konusunda ne yapacağınızı bilmeyebilirsiniz. Kaizen ısıtıcı sistemleri sektördeki en iyi hizmeti veren yerlerden biridir. Kaizen, hamam ısıtma sistemleri içerisinde, elektrikli ısıtma sistemlerini sizlere sunar.

Devamını Oku