Elektrikli yerden ısıtma
Elektrikli yerden ISITMA sistemleri

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları

Yerden ısıtma sistemlerinin bu denli tercih edilmesinin arkasında hiç şüphesiz birçok nokta yatar ve sistemin avantajlı yönlerine işaret eden bu noktalar; 

  • Isıyı eşit dağıtır ve böylelikle yaşam alanlarımızın bütününe yayabileceğimiz bir konfor sunar.
  • Teknolojinin gelişimi ile yapılan verimlilik çalışmaları sonuç vermiş ve mevcut durumda yerden ısıtma, en uygun ısıtma yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle soğuk geçen kış aylarında aile ekonomisini zorlamayan yerden ısıtma sistemlerinin ilk kurulum maliyetleri de avantajlarıyla kıyaslandığında rahatlıkla kabul edilebilir düzeydedir.
  • Yerden ısıtma mekaniğini oluşturan parçalarda kaliteden ödün verilmediği takdirde sistem uzun yıllar boyunca bakıma dahi ihtiyaç duymadan kullanılabilir. Bu durum da, diğer ısıtma sistemlerindeki bakım maliyeti kavramının bu sistemlerde geçerli olmadığı anlamına gelir.
  • Radyatörlerden farklı olarak tüm zemini aynı anda düşük sıcaklıkta ısıtarak evimizin bütününde sımsıcak bir ortam yaratan, güneş enerjisi gibi alternatif enerji kaynakları ile de uyumlu bi sistemdir.
  • Bakıma ihtiyaç duymadan hava sirkülasyonu olmadığından dolayı minimum tozlanma görülür ve  bu durum, yerden ısıtmanın ev hanımları ve astım ya da bronşit gibi solunum yolu rahatsızlığı geçiren bireyler için ideal bir sistem olduğuna işaret eder.
  • Yaşam ortamlarımızda ayak bastığımız her noktanın sıcak olması benzersiz bir konfor sunarken özellikle çocukların parke ya da fayans üzerinde vakit geçirmesi sonucunda ortaya çıkan hastalıkları engeller, yine ev ortamında terlik kullanmadan özgürce dolaşmamızı sağlar.

Görüldüğü üzere yerden ısıtma sistemlerinin birçok avantajı vardır ve bu avantajları genel olarak ekonomik, sağlıklı, konforlu ve uzun ömürlü kavramları etrafında şekillendirebiliriz. 

Burada dikkat çekmemiz gereken nokta, yerden ısıtma sistemlerinin doğru malzeme ve döşeme tekniği kullanıldığı takdirde bakıma ihtiyaç duymadan uzun yıllar boyunca kullanılabileceğidir. 

AVM giriş çıkış yolu ısıtma sistemi
AVM giriş çıkış yolu ısıtma sistemi

Kar buz eritme ve don önleme amaçlı elektrikli yerden ısıtma çözümleri

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri ve buz eritme çözümlerinde Türkiye’nin öncü firması olan ve yine ülkemizde yerli ısıtıcı kablo imalatında ipi göğüsleyen firmamız, zemin etüdünden montaj çalışmalarının en ince detayına kadar tüm süreci sistematik bir şekilde yürütür ve kaliteden ödün vermeyerek birinci kalite malzemeleri kullanır. 

Yaya yolu ısıtma sistemi
Rampa, Otopark, Garaj ve Yollarda Kar Buz Eritme Sistemleri

Can ve mal güvenliği amaçlı elektrikli yerden ısıtma çözümleri

Asfalt, beton yada küp taş gibi dış ortam döşemelerin altından ısıtma yapmak için tasarlanmıştır. Rampalar, yaya geçitleri, otopark çıkışları gibi çok çeşitli kullanım alanları vardır.

AVM yaya yolu güvenlik amaçlı ısıtma sistemi
AVM yaya yolu güvenlik amaçlı ısıtma sistemi

Konfor ve güvenlik amaçlı elektrikli yerden ısıtma çözümleri

1995’den beri yerden ısıtma sistemleri ve kar buz eritme amaçlı ısıtma uygulamalarında uzman kuruluş. Kaizen yerden ısıtma sistemleri konusunda Türkiye’nin lider markaları arasındadır. Yılların getirdiği tecrübe ve kurumsallık anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı amaçlar.