Kar buz eritme ve don önleme ısıtma şiltesi
Posted in Elektrikli çatı ve oluk ISITMA sistemleri Elektrikli yerden ISITMA sistemleri Kar buz eritme ve don önleme sistemleri

Açık alanlarda kar buz eritme sistemi ile can ve mal güvenliğinizi emniyet altına alın.

Isıtma kabloları rampa, otoyol, kaldırım, köprü gibi açık alanlarda kar ve buz eritme amaçlı kullanılır.Kar ve buz eritme amaçlı kullanım, yükselen işçilik ve malzeme maliyetleri, kar yığma amaçlı yer kısıtlamaları, hızlı ve efektif kar ve buz temizleme ihtiyaçlarından dolayı özellikle geçtiğimiz son on yıl içerisinde iyice yaygındır.  Aynen ev içi çözümde olduğu gibi elektrikli ısıtma kabloları beton veya asfalt içine gömülerek görünmez bir sistem oluşur. Sistemin çalışması tamamen otomatiktir.

Açık alanlarda kar buz eritme sistemi ile can ve mal güvenliğinizi emniyet altına alın.

Karın eritilmesi güç sarf etmeden kuru bir yüzey temin etmenin yanısıra güvenlik açısından çok önemlidir.Elektrikli ısıtma kabloları hemen her büyüklükte ve şekildeki yol, rampa, garaj girişlerine bütçe ve amacınıza bağlı miktarlarda döşenerek kar ve buz eritme amacıyla kullanılır. Yolun tamamının elektrikli ısıtması yapılabilir. Sadece bir arabanın geçebileceği şekilde yolun ortasına uygulanabilir. Ya da sadece tekerlek izi ısıtılabilir. Garaj ve rampaların yanı sıra uygulamayı giriş merdivenleri, kaldırımlar, yaya yollarında gerçekleştirmek mümkündür.

Ev içi ısıtmanın aksine kar ve buz eritme sisteminin çalışmasına hava çok soğuk olsa bile; kar yağmadığı ya da buz oluşmadığı takdirde gerek yoktur. Yani sistemin çalışması için ortamda donarak tehlike oluşturabilecek ıslaklık olmalıdır. Bu nedenle kar/buz eritme sistemi uygulama alanına gömülen ıslaklık duyar elemanlarıyla beraber kullanılırlar. Uygulama alanında üst kısmı beton yüzeyde görünecek şekilde yerleştirilen ıslaklık duyar elemanı yer ısısının yanı sıra kar ve buz oluşumunu sürekli takip eder.Termostat kontrol ünitesi ıslaklık duyar elemanından gelen verileri değerlendirir ve sistemi sadece ortamda ıslaklık varsa ve hava donma sıcaklığı altında ise çalışır, ıslaklık bitince veya hava sıcaklığı yükselince durur. Œ

Kaizen Türkiye kar buz birikimini Engelleme Sistemleri, ısıtıcı kablo, ısıtıcı şilte, termostat ve sensörlerden oluşur.Rampa, merdiven, köprü, viyadük, çatı oluk ve drenaj boruları, yükleme platformları, araç parkları gibi daha bir çok alanda kar ve buz birikimini engellemek için kullanılır.

Kaizen Türkiye kar buz birikimini engelleme sistemleri , kullanıldığı alanlarda insanlara, araçlara ve binalara güvenli ortamları sağlayan sistemlerdir.

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
+90(212)221 9759
Kaizen seri dirençli rezistans kablo serisi
Posted in Elektrikli yerden ISITMA sistemleri Kaizen seri dirençli rezistans kablo serisi Kar buz eritme ve don önleme sistemleri

Kaliteli futbol için Kaizen alttan ISITMA rezistans kablo serisi

Kaliteli futbol için Kaizen alttan ISITMA rezistans kablo serisi ile maçların hava koşulları nedeni ile iptal edilmesini önler.

Proje ve uygulamalarınız için gerekli tüm rezistans kablo , rezistans file , dijital kontrol panosu ve ısı sensörü, montaj malzemesini bizden temin edebilirsiniz, isterseniz anlaşmalı uygulama ekibimiz tarafından uygulamasını yaptırabilirsiniz, isterseniz ücretsiz telefon süpervizörlük hizmeti ile kendiniz uygulama yapabilirsiniz.

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim
Rampa ISITMA sistemleri
Posted in Kar buz eritme ve don önleme sistemleri

Kar buz eritme amaçlı yol kaldırım rampa ısıtma uygulaması

Yollarda don önleme çözümleri,Sistem nem ve sıcaklık bilgisinin alındığı sensör ve programlanabilen termostattan oluşan buz dedektörü ile otomatik olarak kontrol edilmektedir.Isıtıcı kablolar sistemden alınan bilgiye göre devreye girerek yolda oluşan kar ve buzu önler.

Isıtıcı kablo rampa ısıtma kontrol sistemi, uygulama alanının en çok kar alan bölgelerine yerleştirilen duyar elemandan aldığı ıslaklık seviyesi ve yüzey sıcaklığı bilgilerini değerlendirerek sistemi çalıştıran buz dedektöründen oluşur. Sistem, ıslaklık ölçümünün yanı sıra, hava sıcaklığı kar yağma ya da don seviyesine indiği zaman çalışmaya başlar, erime tamamlandığında durur ve enerji tüketmez.

Yol Rampa Isıtma Sistemi, Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim.

Avantajları:

  1. Uygulandığı beton veya asfalt yüzeylere, tuz ve diğer kimyasallar gibi zarar vermez.
  2.  Sistem tamamen otomatik çalışır. Gecikme ve işçilik maliyeti olmaz.
  3.  Kar küreme makinaları veya kürek benzeri ekipmana ihtiyaç yoktur.
  4.  Gizli buz oluşumuna fırsat vermez. Kar ve kum yığınları oluşmaz.
  5.  Sistem bakım gerektirmez.

Buzlanmanın önleneceği zeminde ısıtıcı kabloların zemin kaplaması altına döşenmesinin ardından otomatik sıcaklık ve nem kontrolüyle sorun güvenli olarak giderilir.Zemin kaplamasının (beton, asfalt, seramik vs.) 4 – 10 cm. altına yerleştirilen ısıtıcı kablolar ile ısıtılan zeminde buz oluşumu ve kar birikimi önlenir.

Kablonun cinsi ve gücü, döşeme aralıkları, zeminden kaç cm. aşağıda döşeneceği, nasıl kontrol edileceği gibi hususlar tasarımın temelini oluştururlar.

Sistem nem ve sıcaklık bilgisinin alındığı sensör ve programlanabilen termostattan oluşan buz dedektörü ile otomatik olarak kontrol edilmektedir.Isıtıcı kablolar sistemden alınan bilgiye göre devreye girerek yolda oluşan kar ve buzu önler.Zeminde sadece buzlanma riski oluştuğunda sistem devreye girmektedir. Sistemin kontrollü çalışması nedeniyle enerji tüketimi optimize edilir.Isıtıcı kablo sistemi kuru soğuklarda veya buzlanma riski olmayan havalarda çalışmayarak enerji tasarrufu sağlamaktadır.

 

Kaizen elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri üretim uygulama malzeme satış ve tedarik hizmetleri
Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim