Yoğuşma ve nem, silo,tank,kimyasal varil içindeki malzemenin bozulması ve yapışmasına neden olurken, atık gazları açısından da çeşitli sorunlar yaratır. Bu problemleri önlemek için silo,tank,kimyasal varil yüzeylerinde ısıtma yapılır.

Isı izleme ( Heat Trace ) ile silo,tank,kimyasal varil ısıtma sistemleri,diğer ısıtma sistemleri arasında önemli bir konuma sahiptir. Kaizen rezistans kablo ile yapılan sistemin montaj kolaylığı ve bakım gerektirmemesi, klasik ısıtma yöntemleriyle mukayese edildiğinde belirgin tercih sebepleri arasındadır.

Endüstriyel tesislerde silo,tank,kimyasal varil ısıtma uygulamaları tesislerin ihtiyaçlarına göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Depolama tanklarındaki veya silolardaki ürün sıcaklıklarının muhafaza edilmesi, donmaya karşı korunması ya da sıcaklıklarının yükseltilmesi gibi farklı uygulamalara yönelik farklı tasarımlar ve çözümler Kaizen tarafından sunulmaktadır.Isıtıcı kablo seçimleri tankların yapısına ve ısı ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir.

Varil ısıtma sistemleri; kimya fabrikalarında ve çok çeşitli endüstri kuruluşlarında hammaddelerin  işleme alınmadan önce uygun sıcaklık ve akışkanlık değerlerine istenilen sürede gelmesi için kullanılan ürünlerdir. Varil ısıtıcılar kullanım şekillerine göre 3 farklı şekilde üretilmekte yada tedarik edilmektedir.

Varil ısıtma ceketleri 200lt standart sac variller için tasarlanmıştır ve tak çalıştır mantığında defalarca kullanmak ve zorlu çalışma koşullarına uygun olarak üretilmişlerdir. Dahili sıcaklık termostatı sayesinde cihaz kolay kontrol edilir. Diğer varil ısıtma sistemimiz ise kemer tipi varil ısıtıcı’dır. Varilin tüm yüzeyini değil sadece belli bir bölgesinden ısıtma yapar. Süre sınırlaması olmadan varildeki akışkanın ısınması amacıyla ekonomik bir tercihtir. Varil ısıtıcı ceketler işlem sıcaklığına ulaşmada daha etkili rol oynarlar. Son ürünümüz ise Kabin Tipi Isıtıcılardır. Kabin tipi varil ısıtma ürünümüz aynı anda 2 veya 4 adet varilin işleme alınabilmesi için üretilmiştirler. Forklift ile kolay yükleme yapabilir, ceket ve kemer tipi varil ısıtıcılara göre daha yüksek sıcaklıklara ulaşabilirsiniz.

Kaizen Isıtma Sistemleri endüstriyel kuruluşlar için farklı güç ve teknik değerlerde varil ısıtma sistemleri tasarımı, üretimi ve montajı yapmaktadır. Bu sayfada ise stoğumuzda bulunan ürünlerimizden sipariş verebilir yada +90 (212) 2219759 nolu telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this