İçeriğe geç

Kaldırım yürüme yolu kar buz eritme ve don önleme amaçlı ısıtma sistemi

Güvenlik amaçlı yaya yolu ısıtma sistemi
Güvenlik amaçlı yaya yolu ısıtma sistemi
Yaya yolu ısıtma sistemi
Yaya yolu ısıtma sistemi
AVM yaya yolu ısıtma sistemi
AVM yaya yolu ısıtma sistemi

Yürüme yolu,kaldırım kar buz eritme ve donma önleme amaçlı elektrikli yerden ısıtma uygulaması. Yerden ısıtma sistemleri, petek ve kalorifere ihtiyaç duymayan ve zemin altından bireylerin ısınmalarına yardımcı olan sistemler olarak bilinmektedir. Farklı mekanlarda kullanılabilmesi adına birbirinden farklı türde ısıtma sistemleri bulunmaktadır. Yürüme yolu ısıtma sistemleri, belirtilen türlerden bir tanesi olup, belirli mekanlarda ısınma sağlanmasına yardımcı olan detaylar olarak bilinmektedir. Kullanıldığı alanlarda herhangi bir mekanizmaya ihtiyaç duyulmayan yürüme yolu ısıtma sistemleri, bakıma ihtiyaç duymadan otomatik olarak çalışan ısınma türlerinden bir tanesi olarak da bilinmektedir. Otellerde, önemli mekanların yürüme yollarında ve rampalarında kullanılan bu tarz ısınma sistemleri, özellikle kış aylarında bireylerin kullanımı adına kurtarıcı olabilmektedir.

Önemli Noktalardaki Yolların Buzlanmasını Önlemeye Yardımcı

Yürüme yolu kaldırım ısıtma sistemleri, belirli mekanlardaki yolların ya da rampaların kış aylarında buzlanmasını önlemek amacıyla oluşturulmaktadır. Meclis binaları, genel binalar ve devlete ait özel mekanların yürüme yollarının ısıtılması amacıyla kullanılan bu tarz ısıtma sistemleri, gizli buzlanmayı önleyen yapılar olarak da bilinmektedir. Üstelik uygulandığı asfalt ya da beton malzemeye zarar vermeden oluşturulan, özel olarak döşemelerin altına konumlandırılan yürüme yolu ısıtmaları, yağışlı ve karlı havalarda kurtarıcı ısınma sistemleri olarak dikkat çekmektedir. Yalnız bu tarzdaki ısınma sistemleri sadece asfalt ve beton zeminlerde kullanılabilmekte, diğer zeminlere zarar verdiği için kullanılması önerilmemektedir. Beton zeminlerde don olaylarında kolaylık sağlaması amacıyla oluşturulan bu tarz sistemler, kış aylarında pek çok bireyin hem kaza yapmasını hem de buzlanma nedeniyle yaralanmalarını önlemek amacıyla oluşturulmaktadır.

Kış Bahçesi Kullanımında Oldukça Konforlu

Yürüme yolu kaldırım ısıtma sistemleri, yerdeki don ve buzlanma olaylarını engellemek amacıyla kullanılmasının yanında, bireylerin oluşturduğu kış bahçelerinde de kolaylıkla kullanılabilmektedir. Genel olarak kış aylarında hoş vakit oluşturmak amacıyla kullanılan kış bahçeleri, camekanlı ve geniş mekanlar oldukları için ısınma problemleri ortaya çıkabilmektedir. Bu tür problemlerin önüne geçmek adına petek görüntüsünden rahatsız olan bireyler, yerden ısıtma sistemleri ile kış bahçelerinin ısınma problemlerini çözüme kavuşturabilmektedirler. Döşeme sırasında ısının tüm mekana eşit oranda dağıtılıyor olması, mekandaki ürünlerin zarar görmesini de engellemektedir. Kış bahçelerinin yanında yürüme yolu ısıtmaları park ve yaya yolunda da kullanılabilmektedir.