İçeriğe geç

elektrikli kış bahçesi yerden ısıtma sistemleri

Kış bahçesi veya kapalı terasları yerden ısıtmak için iki sistem kullanılır. Kış bahçesi ısıtma sistemlerinin bir tanesi elektrik kablolu yerden ısıtma, bir diğeri de karbonik film ile yerden ısıtma sistemidir. Bu tarz sistemlerin ısıtma yapabilmesi için elektrik kullanılır.

Karbonik Film İle Kış Bahçesi Isıtma

Montaj aşamasının ortalama bir gün sürmesi ve tadilat gerektirmemesi sebebi ile pratik bir çözümdür. Kullanımı kolay ve kapalı teras ısıtmaları için ucuz bir ısıtma çözümüdür.

Karbonik filmler, kış bahçesi yerden ısıtma yapılacak olan kış bahçeleri veya kapalı teraslar için en pratik çözümlerdir. Isıtıcı filmlerin yere uygulanmasından sonra sistemin üzeri halı, parke, pvc gibi istenilen malzeme ile kaplanabilir. Isı yalıtımı sağlanması açısından karbon filmlerin altına ve üstüne yalıtım malzemesi de döşenmektedir.

Elektrikli yerden ısıtma
Yerden ısıtma sistemleri yaşam alanlarınıza kattığı değerin yanında; özellikle eşsiz konfor özellikleri, kolay kontrol edilebilirliği, kurulum- işletme maliyetlerinin düşüklüğü ve benzersiz uzun ömürlü oluşu sayesinde özellikle son yıllarda ticari alanların yanında konut sahiplerinin de sıklıkla kullandığı ısıtma sistemlerinden birisi haline gelmiştir.

Elektrik Kablolu Kış Bahçesi Isıtmaları

Bu sistemler ısıtmayı, yere döşenecek elektrik kabloları aracılığı ile yaparlar. Ancak kapalı teras ısıtmaları sistemlerinde elektrik kablolu yerden ısıtma tercih edilirse bunlar sadece inşaat veya tadilat aşamasında uygulanabilmektedir. Bu tarz sistemler döşendikten sonra zemine ince bir şap atılması gerekmektedir.

Paragraph Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

İç mekan ısıtma termostatı wifi özellikli
İç mekan ısıtma termostatı wifi özellikli

Yerden Isıtma Sistemleri Avantajları

Bu tarz sistemlerin döşemenin altında kalması sebebi ile mekânın kullanım alanı genişler ve daha rahat dekore edilebilir hale gelir. Rahatsız edici ve dekorasyonu bozucu radyatör panelleri görünmez.Bu sistemlerde ısı homojen dağılır ve radyatör panelleri sebebi ile oluşacak tozlanma gerçekleşmez. Bu açıdan son derece sağlıklı bir sistemdir.Kış bahçesi ve kapalı teras gibi yerlerin dış duvar bölmeleri camdan imal edildiğinde diğer yöntemlerle yapılan ısıtmalarda, ısı kaybı çok fazla yaşanır.Kapalı teras ısıtmaları sistemlerinde, amaç ısıtılan mekânda kaybedilen ısıyı karşılamak olduğundan enerji tasarrufu da sağlarlar.Sıcaklık hassas bir şekilde kontrol edilir ve hızlı bir şekilde devreye girer. Kullanılmayan zamanda termostattan sıcaklık düşürülerek veya tamamen kapatılarak enerji tasarrufu sağlanır.