• Boru ve Tankların donmayı engellemek için kullanılan kendinden regüleli kablodur.
  • Endüstriyel Tesislerde Tank ve Boru Hatlarında yüksek sıcaklıklarda prosesi ısıtmak için kullanılan kendinden regüleli kablolardır. ATEX ve FM onaylıdır.
  • Yapısal Alanlarda konfor ve zemin ısıtmak amacıyla kullanılan kendinden regüleli kablodur.
  • Çatı ve Oluklar da kar ve buz birikimini engellemek için kullanılan yüksek teknolojili kendinden regüleli kablodur.

Son yıllarda kendinden regüleli olan kablo çeşitleri de yaygın bir kullanım alanına kavuştu. Özellikle su boru hatlarında ve endüstriyel alanlarda önemli bir gereksinimi karşılayan bu kablo çeşitleri kendini sınırlama özelliği ile ön plana çıkıyor. Kendinden regüleli rezistans kablo çeşitleri özel bir karbon yapısına sahip. Kablonun ısı düzeyi yükseldikçe kullandığı enerji de azalıyor. Bu özelliği sayesinde aşırı ısınma problemi de yaşanmıyor.

Kendinden Regüleli Isıtıcı Kabloların Kullanım Alanları

Aşırı ısınma riskinin mevcut olduğu sistemlerde ihtiyacı karşılayan kendinden regüleli kablolar hem uygulandığı yüzeye hem de kendilerine zarar vermiyor. Sonuç olarak ısıya karşı mukavemeti düşük olan sistemlerde ve ürünlerde güvenle kullanılabiliyor. Yaygın şekilde kullanıldığı alanlar ise metal ya da ametal tanklar, borular ve ekipmanlar oluyor. Isı kontrolü gerektirmeyen diğer sistemlerde de tercih edilebiliyor. Bitüm yüzeyli çatılarda, oluklarda donmayı önlemek amacıyla da tercih edilen ürünler buz birikiminin engellenmesini gerektiren durumlarda da tercih edilebiliyor.

Kendinden Regüleli Rezistans Kabloların Teknik Özellikleri

Regüleli kabloların sürekli çalışma sıcaklıkları – 30 santigrat derece ile + 300 santigrat derece arasında değişkenlik gösterebiliyor. Güçleri ise 10 W/mt ila 60 W/mt arasında değişiyor. Bu ürünlerle birlikte enerji tasarrufu yapılmak istendiğinde termostatlar da kullanılabiliyor. Regüleli kablolar sıcaklık kontrolü gerektirmeyen rezistans kablo çeşitleridir. Makara formunda sarılmış şekilde kullanıma sunulur ve istenen uzunlukta kolaylıkla kesilerek kullanılabilir.

Ekstra ısı kontrolüne gereksinim duyulmaması son yıllarda endüstriyel alanda bu kablo ısıtıcı modellerinin daha fazla kullanılmasını da beraberinde getirdi. Özellikle enerji tasarrufu noktasında da çözümler sunması beklentileri çok daha fazla karşılamasını sağlayabiliyor. Bir anlamda regüleli kablolar endüstriyel alanda son derece önemli bir ihtiyacı karşılıyor.

Kaizen ısıtma sistemleri anahtar teslimi hizmetlere ilave olarak, uygun boru yüzey yalıtım teknolojileri ve gelişmiş kontrol sistemi teknolojileri seçimlerini içeren, işlem sıcaklığı muhafaza uygulamasını bir komple ısı yönetim sistemi olarak sunar.Düzgün tasarlanmış bir ısı yönetim sistemi karmaşıktır. Yüzey Isıtma Uzmanları olarak bizimle çalışmanız size birçok fayda sağlayacaktır:

  • Anahtar teslimi çözümler
  • Boru yüzey ısıtma projenizin her safhasında proje yönetimi: Programınızda sapma olmaz
  • En iyi yüzey ısıtma sistemi size sorunsuz çalışma saatleri sağlar.
  • Tüm yüzey ısıtma sistemlerine sahip global bir organizasyon
  • Üstün teknik destek
  • İspatlanmış proje yönetim stratejileri
  • Yüksek güvenlik standartları

Kendinden regüleli ISITMA kablosu

Aşırı ısınma riskinin mevcut olduğu sistemlerde ihtiyacı karşılayan kendinden regüleli kablolar hem uygulandığı yüzeye hem de kendilerine zarar vermiyor. Sonuç olarak ısıya karşı mukavemeti düşük olan sistemlerde ve ürünlerde güvenle kullanılabiliyor. Yaygın şekilde kullanıldığı alanlar ise metal ya da ametal tanklar, borular ve ekipmanlar oluyor. Isı kontrolü gerektirmeyen diğer sistemlerde de tercih edilebiliyor.

Kaizen kendinden regüleli ısıtma kablosu
Kendinden Reguleli Kablolar; ortam sıcaklığına bağlı olarak ısı miktarını bağımsız olarak ayarlayabilen bir tür ısıtma iletkenidir.

Boru ve Tankların donmayı engellemek için kullanılan kendinden regüleli ısıtma kablosu.

Kaizen kendinden regüleli ATEX ısıtma kablosu
Özellikle su boru hatlarında ve endüstriyel alanlarda önemli bir gereksinimi karşılayan bu kablo çeşitleri kendini sınırlama özelliği ile ön plana çıkıyor. Kendinden regüleli rezistans kablo çeşitleri özel bir karbon yapısına sahip. Kablonun ısı düzeyi yükseldikçe kullandığı enerji de azalıyor. Bu özelliği sayesinde aşırı ısınma problemi de yaşanmıyor.

Endüstriyel Tesislerde Tank ve Boru Hatlarında yüksek sıcaklıklarda prosesi ısıtmak için kullanılan kendinden regüleli kablolardır. ATEX ve FM onaylıdır

iot tabanlı görselleştirme
iot tabanlı görselleştirme

Bulut tabanlı yönetim bilişim sistemi ile doğru zamanda doğru karar verme imkanı

Kendinden regüleli ısıtma kablosu

Kendinden regüleli ısıtma kablosu

Özellikle su boru hatlarında ve endüstriyel alanlarda önemli bir gereksinimi karşılayan bu kablo çeşitleri kendini sınırlama özelliği ile ön plana çıkıyor. Kendinden regüleli rezistans kablo çeşitleri özel bir karbon yapısına sahip. Kablonun ısı düzeyi yükseldikçe kullandığı enerji de azalıyor. Bu özelliği sayesinde aşırı ısınma problemi de yaşanmıyor.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this