Elektrik kablolu kök bölgesi ısıtma sistemi
Elektrik kablolu kök bölgesi ısıtma sistemi
Elektrik kablolu kök bölgesi ısıtma sistemi
Elektrik kablolu kök bölgesi ısıtma sistemi
Elektrik kablolu kök bölgesi ısıtma sistemi
Elektrik kablolu kök bölgesi ısıtma sistemi
Isıtma amaçlı IOT yazılım ve donanım hizmeti
Isıtma amaçlı IOT yazılım ve donanım hizmeti
Proline serisi ısıtma kontrol panosu
Proline serisi ısıtma kontrol panosu

Kaizen elektrikli ısıtma kablosu sera kök ısıtma çözümleri ile verim artışı ve erkencilik imkanı. Seralarda ihtiyaç duyulan kök ve ortam ısıtma gereksinimleri için günümüz teknolojileri kullanılarak tasarlanıp üretilmektedir.

Toprak, vejetasyon ve seralardaki üremenin hızlanması için ilkbahar başından itibaren ısıtılabilir. Böylece vejetasyon daha erken başlar ve hasat daha uzun sürer. Normalde sadece alt tropikal/tropikal enlemlerde yetişen ve büyümeleri için soğuk bölgelerde yetişenlere göre daha fazla ısı gerektiren bitkilerin yetiştirilmesini de kolaylaştırır.

Seraların belirli bir ISI seviyesinde kalması, ürün yetiştiriciliğinde en çok ihtiyaç duyulan durumdur. Bunu sağlamak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bunlardan birisi de sera kök ISITMA sistemi olarak bilinen ve nadir firmaların uygulayabildiği bir düzendir. Seraların birçok çeşidi cam veya plastik kaplama ile imal edildiği için içerideki havanın sabit veya istenilen sıcaklıkta stabil kalmasını sağlamak oldukça zordur.

Sera Kök ISITMA Sistemleri Nasıl Çalışır ?

Bu nedenle seralardaki ısıyı yükseltmek için ürüne fazlasıyla zarar verebilecek ve sürekli bir çalışma gerektiren sobalar ve havayı nemlendirmek için su buharı benzeri amatör yöntemler tercih edilmektedir. Ancak bu doğru bir yöntem olmadığı gibi elde edilecek ürünün kalitesini ve miktarını düşürmektedir, profesyonel sera kök ISITMA sistemleri uygulandığında sistem, bitki gereksinimlerini bağıl nem sensörleri ve dedektörleri sayesinde algılar ve otomatik olarak devreye girer, gerekli ısıya ulaştığında ise yine otomatik olarak devreden çıkarak tasarruf sağlar, kontrolünü seraya gitmeden de bir cep telefonu yardımıyla yapabilmenizi sağlayan sera kök ısıtma sistemleri dış sıcaklık ve iklim şartları ne olursa olsun iç sıcaklığı aynı ve eşit seviyede tutması sayesinde ürünün gelişimi ve sağlıklı üretimi için gerekli yaşamsal ortamı sağlar.

Sera içerisinde sağlanan ısının eşit düzeyde olması ise bir başka önem arz etmektedir. Sera içindeki sıcaklık çok hızlı değişebildiği için eski yöntemlerle ısıtma sağlamak artık iyi ürün yetişmesine fırsat vermemektedir. Sobalarla yapılan sera ısıtma, artık yerini yeni teknolojilere bırakmıştır. Yeni üretilen sistemlerde sera kök ısıtma sistemi bitki köklerine ortalama 8 – 9 derece ısı temin edilerek yapıldığı için hormonlu ürün yetiştirilmesine de gerek kalmamaktadır.

Peki bu nasıl gerçekleşiyor ?

Eski sistemde sobalarla ısıtılmaya çalışılan bitkilerde, ısıtma ünitesine çok yakın olan bitkilerin yanması ve çatlaması gibi ısıtma ünitesine uzak olan bitkilerin donması ve heba olması sonuçları ortaya çıkmaktadır. Geliştirilen sistemle artık bitki köklerine yakın noktalara ısıtma kabloları döşemek marifetiyle zaruri ısınma ihtiyacı bitkiye zarar vermeden gerçekleştiği için üründeki herhangi bir eksilme durumu ortadan kaldırılmış oluyor.

Sera kök ISITMA sistemi

Uygulanan sera kök ISITMA sistemi, işletmenize bir artı değer daha katmaktadır. Üretici sera kök ISITMA sistemiyle serasını kontrol altında tuttuğunda diğer ISITMA sistemlerini kullanan aynı ölçüdeki amatör ısıtma sistemleriyle ısıtılan seralara oranla 2 kat fazla ürün alabildiği gibi diğer amatör yöntemleri uygulayan işletmelere göre ürününü daha önce yetiştirip daha önce pazara sunma imkanı bulabiliyor.

Kurulum ve işletim masrafları son derece ekonomik olan sera kök ISITMA sistemi uygulamaları profesyonel ve alanında uzman ekiplerimiz tarafından ulusal ve uluslararası ölçeklerde tam memnuniyet ilkesiyle gerçekleştirilmektedir.Verilen tüm emek karşılığı eksiksiz olarak üreticiye geri dönüşüm kazandırıyor. Sera kök ISITMA sistemi sayesinde bitki çok daha iyi döllendiği için hormon verilmek zorunda kalınmıyor ve kendine has aromatik yapısı bozulmadan sofralarımıza kadar gelmesi sağlanıyor

Kaliteyi arayan profesyoneller için,

Kaizen, döşemeden ısıtmada uzman ve üretici konumda Türk firmasıdır.İlan ettiğimiz amacımız, kurulumu gerçekleştiren kişilerin yanı sıra son kullanıcıların da tercihi olmaktır.Kaizen ‘nin sunduğu olanaklar, pazardaki mevcut diğer seçenekler arasında ön plana çıkan modern elektrikli ısıtma sistemlerinin tasarımı, üretimi ve satışını kapsar.Kaizen çözümleri güvenilirdir ve yüksek kalite, 20 yıla varan tam garanti ile piyasadaki en iyi garanti teklifi ile birlikte sunulmaktadır.

Kaizen, ürünlerinin modern, kullanıcı dostu ve şık bir tasarıma sahip olmasına önem verir.Kaizen olarak bizi seçerek enerji ve paradan tasarruf edebilirsiniz.İş ortaklığımız süresince en yüksek standartları sağlamaktayız. En kaliteli Türkiye ‘de üretilen ürünleri satın almış olmanızın yanı sıra, elektrikli ısıtmada Kaizen ‘nin sahip olduğu 25 yılı aşkın bir tecrübe ve bilgi birikimini de satın almış olursunuz.