İçeriğe geç

Kaizen kar buz eritme amaçlı merdiven yol ısıtma çözümleri

Elektrikli yerden servis yolu ısıtma sistemi
Elektrikli yerden servis yolu ısıtma sistemi

elektrikli yerden ısıtma sistemi

Merdiven ısıtma sistemi

Merdiven ısıtma sistemi genellikle dış ortamlarda tercih edilirken artık ev ve ofislerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Merdiven ısıtma da dış ortamlardaki amaç kaygan zemin yaratan kar ve buz gibi materyallerin erimesini sağlamaktır. İç ortamlarda ise radyatör ve soba gibi görüntü kirliliği yaratan ürünlerin yerini alarak yerden kazanma da sağlaması tercih nedeni olarak gösterilebilir.

Ancak yerden ısıtma sistemlerinin genel kullanım amacı ilk olarak sağlık açısında oluşan faydaları önemli olduğu içindir. Diğer taraftan merdiven ısıtma sistemi evlerde ve işyerlerinde kullanımı pratik kurulumu ve ekonomik boyutu nedeniyle olmaktadır. Harici ısıtma sistemleri maddi açıdan merdiven ısıtma sistemlerine göre pahalı kalmaktadır. Sağlık açısından değerlendirildiğinde ise homojen bir ısınma sağlandığı için havanın kurutulması gibi bir durumla karşılaşılmamaktadır.

Isıtılmış sıcak hava zeminden yukarıya doğru yükseldiği için ayaklarınızın altından başlayan ilk ısınma yukarıya doğru ilerlediğinde soğuyarak özel bir denge oluşturmaktadır. Diğer sistemlerden farkı havanın alttan yukarı doğru gitmesinden ötürü direkt olarak sıcak havanın dışarı gitmemesidir. Diğer sistemlerde sıcak hava ilk olarak yukarıya yükseldiği için dışarı çıkan ısınmış hava daha fazla olmaktadır. Geriye kalan sıcak havanın zemine yani oturma ve çalışma seviyesine inmesi ile ısınmış olduğumuz için ısı kaybı daha fazladır.

Bu nedenlerden ötürü daha fazla enerji kaybı ve daha yüksek ödeme maliyeti ile karşı karşıya kalmaktayız. Bu nedenle merdiven ısıtma sistemi seçmek bizim hem sağlığımızı koruması hem de maddi imkanlarımızı doğru kullanımı nedeniyle faydamıza olmaktadır. Merdiven ısıtma sistemleri kolay kurulumu olan ve işçilik maliyeti en düşük yerden ısıtma sistemi olarak bilinmektedir.

Merdiven ısıtma sistemi için elektrikli ısıtıcı kablo, elektrikli ısıtıcı şilte,  ısıtıcı folyo ve dijital anahtarlı termostat gibi malzemeler kullanılarak dizayn edilen özel ısınma sistemleridir. Bakım gerektirmeyen merdiven ısıtma sistemleri için ortalama bina ömrü ile doğru orantılı garanti verilmektedir. Bu süre binanın fiziki şartlarına bağlı olarak yaklaşık 50 yıl gibi uzun bir süredir.