İçeriğe geç

Varil ısıtma ceketi

Varil ısıtma ceketi
Varil ısıtma ceketi

proses ısıtma ceketi

Standart 200 lt varil ısıtma ceketi

Tank ve varil ısıtma sistemleri, asfalt, boya, glikoz, bazı ağır yağlar, jelatin ve gres gibi çeşitli malzemelerin işlenmesi için gereken ısıtma işlemleri, esnek varil ısıtma ceketi kullanılarak gerçekleştirilir.

Tank varil ısıtıcı sistemleri, bilindiği gibi yukarıda sayılan malzemelerin işlenebilmesi ve bir yerden başka bir yere aktarılması gibi durumlarda, söz konusu malzemelerin uygun akışkanlığa getirilmesi durumlarında oldukça önemli olmaktadır. Özellikle de plastik ya da metal variller söz konusu olduğunda, bu varillerin içindeki endüstriyel yağ ya da boya ham maddeleri gibi malzemelerin uygun sıcaklıkta ısıtılması şarttır. Hava şartlarının sert olduğu coğrafyalarda da donma tehlikesine karşın, yine bu sistemlerden istifade edilir.

IBC tank ısıtma ceketi

proses ısıtma ceketi

1000 lt IBC tank endüstriyel ısıtma ceketi

Metal kafesli IBC tanklar için geliştirilmiş endüstriyel ısıtma ceketidir. Dört taraftan homojen ısı dağılımı ile tüm tank yüzeyinin ısıtılması sağlanır. Sıcaklık dijital kontrol ünitesi ile hassas olarak kumanda edilir.Silikon yalıtımlı ve alüminyum kaplama cam kumaşlara kevlar ip ile dikilen ısıtıcılar teknik karbon izolasyonlar ve endüstriyel koşullara uygun ön ve arka kapak koruyucu kumaşlar ile yalıtılır. Sistem dijital kontrol ünitesi hassas olarak kontrol edilir. Hammadelerin donması yada proses sıcaklıklarına ulaşması için ısıtma uygulamaları için farklı güç seçeneklerinde stoklu olarak üretilirler.

1600Watt, 2400Watt, 3200 Watt olmak üzere 3 modeldir. Farklı güç, şebeke ve özel istekleriniz karşılanabilecek şekilde evrensel tasarıma sahiptir.